Skvělá místa na svatbu, co jsme vyzkoušeli a můžeme je doporučit

8 míst na svatbu, co zaručeně musíte omrknout, ještě než začnete plánovat veselku. Na všech jsme byli, všechna místa stojí za to a půjdeme tam točit klidně i pěšky, jen abychom tam mohli být znova ♥

ekosadky-kunovice-misto-na-svatbu.jpg

EkoFarma Sádky, Kunovice, okres Uherské Hradiště

webové stránky: http://www.farmasadky.cz/
naše video: https://vimeo.com/280789677

Do Sádek v Kunovicích jsme se podívali několikrát. Je to skvěle vymyšlená lokace z několika důvodů: je tu velký park (v létě v něm zrají švestky), rybníček s loďkou (na projížďky pro vás nebo pro svatebčany), dokonale navrhnuté místo pro hostinu, které je uzavřené a zároveň otevřené do parku a mají tu milého pana provozního.

Všechno je od sebe tak akorát daleko, takže ať už je svatba malá nebo velká, vždycky má místa tak akorát. Doporučujeme obřad pod stromy uprostřed, je to nádhera!


zahradka-na-strelaku-svatba.jpg

Zahrádka Na Střeláku, Brno

webové stránky: https://www.na-strelaku.cz/
naše video: https://vimeo.com/237876967

Na Zahrádku Na Střeláku jsme se podívali s Klárkou (klarafoti.cz) na naší už legendární česko-africké svatbě Monči a Yayi. Je to fotogenický zázrak přímo v centru Brna, na dohled od Anthroposu v pisáreckém parku.

Je to docela čerstvá záležitost – když jsme tam byli, dost věcí se ještě rekonstruovalo (přízemí), ale většina byla hotových (několik pokojů s ubytováním a sociální zařízení). Proto si možnosti pro svůj rok ověřte na webu. Všechno hotové každopádně vypadalo krásně a už se těšíme, až se sem podíváme příště.


pohoda-naramec-misto-na-svatbu.jpg

Pohoda Nárameč, okres Třebíč

webové stránky: http://www.pohoda-naramec.cz/
naše video: https://vimeo.com/249104110

Úplně od základu zrekonstruované velké stavení je skvělé na každou stranu, na kterou se podíváte – a nejspíš hlavně kvůli tomu, že pokoje jsou postavené s velkými okny na obě strany: do dvora i na louku (směrem tam, kde pak bývá obřad). Máme nejspíš rádi, když na rekonstrukci dohlédne oko architekta.

Součástí Pohody v Náramči je chov oveček, oslíků, čínských prasátek (ty jsme si oblíbili nejvíc), minipivovar, velká hala (bývalá stodola) na tancování s mezipatrem pro kapelu nebo chill koutek. Pohodě nic nechybí!


long-story-short-misto-na-svatbu.jpg

Long Story Short Hostel & Café, Olomouc

webové stránky: http://www.longstoryshort.cz/
naše video: https://vimeo.com/281852604

Tady jsme nezažili přímo svatbu, ale spolu s Million Bells, Aničkou aka Fotím, Káťou aka Opuntiaphoto a FlatWhitem jsme tu natočili backstage video z editorialu pro letní číslo magazínu MILE. Jídelníčku LSSH jsme ale dali co proto a kávovaru taky.

Doporučujeme všemi deseti a Tripadvisor a recenze od Googlu po Booking nám dávají za pravdu. Skočte sem, třeba jen na oběd. Stojí to za to.


statek-samsara-misto-na-svatbu.jpg

Statek Samsara, Blansko

webové stránky: http://www.penzion-samsara.cz/
naše video: https://vimeo.com/261168020

Je náhoda, že i když to máme z Brna kousek, skvěle tu vaří a mají tu prý náramné wellness (a bohatě zásobený bar), tak jsme se sem poprvé podívali až na zimní svatbu Bety a Ondry v roce 2017 s Víťou Malinou (malinaphoto.cz) jako fotografem. Ovečky měly zrovna nový přírůstek, lamy se tvářily nadšeně a zima byla tak akorát.

Na Samsaře se pravidelně konají přednášky o cestování, navazuje sem spousta turistických tras a je tu klid a pohoda. Doporučujeme!


vlcsnap-2018-11-08-18h41m17s510.jpg

Penzion Za humny, Libořezy, okres Jindřichův Hradec

webové stránky: http://www.zahumny.eu/
naše video: https://vimeo.com/288007845

Takový malý poklad v Čechách. Zrekonstruovaná stodola na okraji vesnice s ubytováním a rozmístěním všeho důležitého tak akorát pro svatby všech velikostí. Jižní Čechy nemáme moc prozkoumané, ale tohle místo si na mapu poznačíme.

Poznámka: Krásná zahrada s houpačkou, ovečkama a mini lanovkou!


vlcsnap-2018-11-08-18h36m32s467.jpg

Stodola Suška, Kravsko, okres Znojmo

webové stránky: https://www.facebook.com/stodolasuska/
naše video: https://vimeo.com/288758266

V dnešní době už snad není nikdo, kdo by o Sušce alespoň neslyšel. Už když jsme plni očekávání poprvé nakoukli dovnitř, láska byla na světě. Veliká okna z obou stran, fotogenické je všechno, na co se podíváte… rádi se sem vracíme. Traduje se, že rezervace na svatby v nejžádanějších termínech tu probíhají na dva roky dopředu.


vlcsnap-2018-11-08-22h44m08s639.jpg

Neratov, Orlické hory

stránky sdružení: https://www.facebook.com/sdruzenineratov/
naše video: https://vimeo.com/285105371

To nejlepší nakonec. Milované Orlické hory, co je prochodím každý rok odshora dolů, kostel se skleněnou střechou, pan farář Suchár s bagrem, ovečky, oslíci, neuvěřitelný klid a atmosféra, že byste tu radši zůstali už napořád. V listopadu 2018 se tu začalo stavět ubytování, aby bylo kam dát svatebčany. My byli v červenci 2018 v Penzionu Kozí chlívek a byl super.