Skvělá místa na svatbu, co jsme vyzkoušeli a můžeme je doporučit

8 míst na svatbu, co zaručeně musíte omrknout, ještě než začnete plánovat veselku. Na všech jsme byli, všechna místa stojí za to a půjdeme tam točit klidně i pěšky, jen abychom tam mohli být znova ♥

 
 

EkoFarma Sádky, Kunovice, okres Uherské Hradiště

webové stránky: http://www.farmasadky.cz/

Do Sádek v Kunovicích jsme se podívali několikrát. Je to skvěle vymyšlená lokace z několika důvodů: je tu velký park (v létě v něm zrají švestky), rybníček s loďkou (na projížďky pro vás nebo pro svatebčany), dokonale navrhnuté místo pro hostinu, které je uzavřené a zároveň otevřené do parku a mají tu milého pana provozního.

Všechno je od sebe tak akorát daleko, takže ať už je svatba malá nebo velká, vždycky má místa tak akorát. Doporučujeme obřad pod stromy uprostřed, je to nádhera!

 
 

Zahrádka Na Střeláku, Brno

webové stránky: https://www.na-strelaku.cz/

Na Zahrádku Na Střeláku jsme se podívali s Klárkou (klarafoti.cz) na naší už legendární česko-africké svatbě Monči a Yayi. Je to fotogenický zázrak přímo v centru Brna, na dohled od Anthroposu v pisáreckém parku.

Je to docela čerstvá záležitost – když jsme tam byli, dost věcí se ještě rekonstruovalo (přízemí), ale většina byla hotových (několik pokojů s ubytováním a sociální zařízení). Proto si možnosti pro svůj rok ověřte na webu. Všechno hotové každopádně vypadalo krásně a už se těšíme, až se sem podíváme příště.

 
 

Pohoda Nárameč, okres Třebíč

webové stránky: http://www.pohoda-naramec.cz/

Úplně od základu zrekonstruované velké stavení je skvělé na každou stranu, na kterou se podíváte – a nejspíš hlavně kvůli tomu, že pokoje jsou postavené s velkými okny na obě strany: do dvora i na louku (směrem tam, kde pak bývá obřad). Máme nejspíš rádi, když na rekonstrukci dohlédne oko architekta.

Součástí Pohody v Náramči je chov oveček, oslíků, čínských prasátek (ty jsme si oblíbili nejvíc), minipivovar, velká hala (bývalá stodola) na tancování s mezipatrem pro kapelu nebo chill koutek. Pohodě nic nechybí!

 
 

Long Story Short Hostel & Café, Olomouc

webové stránky: http://www.longstoryshort.cz/

Tady jsme nezažili přímo svatbu, ale spolu s Million Bells, Aničkou aka Fotím a FlatWhitem jsme tu natočili backstage video z editorialu pro letní číslo magazínu MILE. Jídelníčku LSSH jsme ale dali co proto a kávovaru taky.

Doporučujeme všemi deseti a Tripadvisor a recenze od Googlu po Booking nám dávají za pravdu. Skočte sem, třeba jen na oběd. Stojí to za to.

 
 

Statek Samsara, Blansko

webové stránky: http://www.penzion-samsara.cz/

Je náhoda, že i když to máme z Brna kousek, skvěle tu vaří a mají tu prý náramné wellness (a bohatě zásobený bar), tak jsme se sem poprvé podívali až na zimní svatbu Bety a Ondry v roce 2017 s Víťou Malinou (malinaphoto.cz) jako fotografem. Ovečky měly zrovna nový přírůstek, lamy se tvářily nadšeně a zima byla tak akorát.

Na Samsaře se pravidelně konají přednášky o cestování, navazuje sem spousta turistických tras a je tu klid a pohoda. Doporučujeme!

 
 

Penzion Za humny, Libořezy, okres Jindřichův Hradec

webové stránky: http://www.zahumny.eu/

Takový malý poklad v Čechách. Zrekonstruovaná stodola na okraji vesnice s ubytováním a rozmístěním všeho důležitého tak akorát pro svatby všech velikostí. Jižní Čechy nemáme moc prozkoumané, ale tohle místo si na mapu poznačíme.

Poznámka: Krásná zahrada s houpačkou, ovečkama a mini lanovkou!

 
 

Stodola Suška, Kravsko, okres Znojmo

webové stránky: https://www.facebook.com/stodolasuska/

V dnešní době už snad není nikdo, kdo by o Sušce alespoň neslyšel. Už když jsme plni očekávání poprvé nakoukli dovnitř, láska byla na světě. Veliká okna z obou stran, fotogenické je všechno, na co se podíváte… rádi se sem vracíme. Traduje se, že rezervace na svatby v nejžádanějších termínech tu probíhají na dva roky dopředu.

 
 

Neratov, Orlické hory

stránky sdružení: https://www.facebook.com/sdruzenineratov/

To nejlepší nakonec. Milované Orlické hory, co je prochodím každý rok odshora dolů, kostel se skleněnou střechou, pan farář Suchár s bagrem, ovečky, oslíci, neuvěřitelný klid a atmosféra, že byste tu radši zůstali už napořád. V listopadu 2018 se tu začalo stavět ubytování, aby bylo kam dát svatebčany. My byli v červenci 2018 v Penzionu Kozí chlívek a byl super.

Víte o svatebním místě, které bychom měli přidat do článku, anebo bychom tam rovnou mohli něco točit? Napište nám v sekci kontakt!