Skvělá místa na svatbu, 2. díl

Rok se s rokem sešel, jsme o pár míst zkušenější
a ty nej chceme ukázat a doporučit! ♥

Odkaz na první díl svatebních míst, co jsme vyzkoušeli najdete tady.


 
jurkovicova vila svatebni misto
 

Jurkovičova vila, Brno

Brněnská secesní vila z roku 1906 od Dušana Jurkoviče. Ovlivněný láskou k přírodě je tenhle významný kus architektury ideální pro městskou svatbu. Na hostinu si pak můžete vybrat cokoliv od kavárny Era (funkcionalismus) přes Otevřenou zahradu po brněnskou přehradu (konkrétně třeba veslařský klub Brno, níž v tomhle článku).

Odkaz na stránky Jurkovičovy vily: http://www.moravska-galerie.cz/jurkovicova-vila


 
farma_kalhov_svatebni_misto
 

farma Kalhov, okres Jihlava

Uprostřed republiky leží farma Kalhov. Hned si nás dostala svým rozložením (dvorek, ze kterého se dostanete do všech místností a po schodech do ubytování o patro výš), takže se vám nikdo nikam nezatoulá. Na kraji vesnice leží rybníček, ideální na ranní jógu, plavání, rybaření nebo odpolední focení. Táborák na špekáčky leží hned za stodolou.

Odkaz na stránky farmy Kalhov: http://farmakalhov.cz/


 
svatba cesky veslarsky klub brno prehrada
 

Český veslařský klub, Brno

Tohle jsme opravdu nečekali! A většinou právě nečekaný věci dopadají skvěle, takže: skvělý výhled, svah od hostiny přímo k molu (plavání a skákání doporučeno), veslování a pádlování jako aktivita pro svatebčany. Všichni lidi budou pohromadě, každý na každého vidí a chill koutek je akorát za borovicemi kousek od parketu.

Catering na svatbě Dády a Davida zajistil Butchers Catering, ten doporučujeme taky!
Odkaz na stránky ČVK Brno: http://www.cvkbrno.cz/


penzion U Parádů, Frantoly, okres Prachatice / Šumava

Skryté místo 30 minut od Českých Budějovic. Stejně jako další statky je uspořádaný do U, takže to má každý od piva k hostině a zpátky jenom kousek.
Dostala nás hlavně vnitřní výzdoba, červeno-hnědé dveře, plné knihovny a venku pak skvělé koutky, kam se dá schovat (šumavské počasí…) i lehnout a odpočívat.

Odkaz na stránky penzionu U Parádů: http://uparadu.cz/


 
zamek ratmerice svatba
 

zámek Ratměřice, okres Benešov

Čtyři hvězdičky, krásný park a v něm 160 let staré sekvoje (co mají dokonce svůj vlastní zápis na Wikipedii). K tomu moc dobrá restaurace Sequoia. Oceňujeme dobře vyřešené parkování před zámkem (nejdou pak vidět v záběrech), velké pokoje s velkými okny a k tomu spousty teras, zahrádek a zákoutí. A je to hodinu cesty z Prahy.

Odkaz na stránky zámku Ratměřice: http://zamek-ratmerice.cz/


statek Starý Týn, okres Litoměřice

Statek, co je řešený podobně jako Nárameč u Třebiče – dlouhá nudle rozdělená barem, vlevo se tancuje, vpravo je hostina a venku terasa, ze které vidíte Kokořínsko (a obří strom, pod kterým si můžete udělat krásný obřad). Za zmínku stojí Litoměřice, které jsou 20 minut odsud – a najdete v nich spoustu zajímavých míst.

Odkaz na stránky statku Starý Týn: http://statekstarytyn.cz/


Hledáte víc míst na svatbu anebo třeba fotografa?

Náš kamarád a svatební fotograf Víťa Malina o svatebních místech píše taky, mrkněte na jeho články o místech, kde svatby normálně nebývají, nebo velký článek o místech na svatbu!